İletişim Bilgileri

Ebru Kursu

Ebru  Kursu

Ebru Kursu

Ebru kursunda neler öğreneceğim?

     Öncelikli olarak ebru sanatının tarihçesine yönelik teorik bir eğitimin verildiği bu kursta çalışmalar uygulamalı olarak gerçekleştirilmektedir. Geleneksel Türk ebru sanatı malzemelerinin tanıtılması, boya malzemeleri, ebru çeşitleri (Battal Ebru, Şal Ebru, Taraklı Ebru, Gelgit Ebru, Kılçıklı Ebru vb.) gibi eğitimlerin verildiği ebru kursunda çalışmalar basit seviyeden uzman düzeye kadar ilerleyebilmektedir.

Pek çok kursta 4 kur ile tamamlanan eğitimlerin sonunda katılımcıların istedikleri çeşitlilikte ebru yapabilme yeterliliğine sahip olacaktır.

Ebru malzemeleri nelerdir?

    Ebru sanatında kullanılan temel malzemeler kağıt, kitre, boyalar, fırça, biz, öd, tekne olarak bilinmektedir. Fırçalar yapılacak ebru çeşidine göre farklılıklar gösterebilmektedir. Ebru sanatının en önemli özelliği yapılacak ebrunun sadece bir defa yapılabiliyor olmasıdır.

Ebru kursuna kimler katılabilir?

     Ebru kursuna katılmak için belirlenen herhangi bir yaş kısıtlaması bulunmadığı gibi bu alanda yeni bir hobi edinmek isteyen herkes katılım gerçekleştirebilmektedir. Genellikle kadınların ilgi gösterdiği ebru kursuna vaktini değerlendirmek isteyen veya bu alanda ustalaşmayı hedefleyen herkes katılabilmektedir.